Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

Vocal Bucuresti Caut Trupa

Ariesan Thomas
Ariesan Thomas
@ariesan-thomas
10 years ago
4 posts

Salut, sunt in cautare de o un cover band sau poate chiar o trupa care ar vrea sa se lanseze cu compozitii proprii, de ce nu. Ca si preferinte, imi place aproape orice stil de muzica (mai putin manele, of course) dar as prefera ceva gen pop rock, indie rock, blues, jazz, etc. Ca sa fiu mai precis, nu mi s-ar potrivi vocea pe ceva gen hard rock sau metal.


updated by @ariesan-thomas: 26 Nov 2014 15:42:09
Stere Eduard Florin
Stere Eduard Florin
@stere-eduard-florin
10 years ago
1 posts

Salut, daca anuntum mai este valabil .. Chitarist cu experienta si lead vocal(pot face si screamo). Daca te intereseazapoti sa-mi lasi un mesajpe facebook, il gasestipepagina mea . Seara faina .

Mihai Dor
Mihai Dor
@mihai-dor
10 years ago
4 posts

Poate esti interesat de o colaborare imbinand o inregistrare vocala a ta cu o orchestratie realizata de mine in DAW. Aici e un link ptr un canal YT si poti gasi cateva piese sau poate reusim sa compunem ceva pe gustul tau... https://www.youtube.com/user/MihaidorLyrics

Ariesan Thomas
Ariesan Thomas
@ariesan-thomas
10 years ago
4 posts

@Stere Eduard Florin, sorry dar nu prea am posibilitatea sa infiintez eu o trupa, de aceea cautam o trupa deja formata sau care mai au nevoie doar de vocal.

@Mihai Dor, in momentul de fata imi doresc sa capat experienta de cantat live, dar e interesanta propunerea ta, multumesc pentru oferta.

mores giuseppe
mores giuseppe
@mores-giuseppe
10 years ago
53 posts

Suntem o agentie de impresariat artistic ce promoveaza si medieaza formatii de muzica live, profesioniste si neprofesioniste,pentru festivaluri, concerte,cluburi. Studio de nregistrare, producie muzical, realizare videoclipuri,sala de repetitii.

In permanenta suntem in cautare denoi tinere talente, pentruinfiintarea de trupe stil rock,hard rock,pop,blues,punk,heavy metal,jazz,r&b,rap,hip-hop. Aici iti gasesti viitori colegidetrupa.Daca esti interesat trimite un demo sau o mica descriere despre tine la roodysteward@yahoo.com

Alex Pandrea
Alex Pandrea
@alex-pandrea
10 years ago
35 posts

Vineri, 28 martie 2014, ora 9:30 dam startul castingului care va avea loc la Club Frame, Bulevardul Magheru, nr. 38 B (metrou Piata Romana), Bucuresti.
Daca doresti sa intri in lumea showbizz-ului, echipa noastra de profesionisti se ocupa cu: descoperirea de noi talente, lansare si promovare artisti, productie muzicala, management artistic, impresariere, promovare si reprezentare profesionala solisti/ soliste vocale, dansatoare, formatii/ grupuri vocale din genurile muzicale: dance, pop, house, rock, R&B, hip-hop, latino, covers, etno, muzica usoara, muzica populara.
Pentru detalii, nu ezitati sa ne contactati!
Tel:0744.157.104; 0722.306.495; 0744.848.641

www.fabricadevedete.ro
Va asteptam!

Alex Pandrea
Alex Pandrea
@alex-pandrea
10 years ago
35 posts

Buna! Am fi interesati de completarea unei trupe. Daca mai este valabil ma poti contacta la nr. de telefon 0725450746.

Detalii despre noi: www.fabricadevedete.ro

Email: contact@fabricadevedete.ro

Teatrul Indart
Teatrul Indart
@teatrul-indart
10 years ago
24 posts

Salut.

Sunt Dan Simion manager la trupa RunaWay: https://www.facebook.com/runAwayBand

Daca anuntul tau mai este de actualitate te rog sa-mi lasi un nr de tel ca sa te pot suna sau poti sa ma suni la nr 0741131230 sau pm la : https://www.facebook.com/indart.educatieprinarta

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas