Welcome Guest! | login
RO US ES

Proiect de Trupa Jazz in Romania

Robert Cazacu
Robert Cazacu
@robert-cazacu
11 years ago
3 posts

Buna tuturor,

Cu tot respectul pt. folcloristi si solistii cu ardoare sa se lanseze le doresc mult succes dar projectul acesta e doar o idee momentan si tzelul meu este sa "intalnesc aici" doar INSTRUMENTISTI care sunt versatili si cunosc genul de jazz..instrumentisti cu experientza si repertoriu bogat,care "stapanesc instrumentul" si si-au format un stil personal.

Despre mine...am 32 de ani, cu experienta in contracte prin Europa(Italia,Spania,Groenlanda,Anglia) in ultimii 10 ani..momentan traiesc in Londra de 5 ani aici apartin de o agentie..sunt solist vocal cu repertoriu bogat si foarte variat..cant la evenimente,nunti si restaurante.(c-am atat pt. moment, mai multe pe skype..)

IDEA..este sa intalnesc aici instumentisti pt. discutii constructive via skype.

PROIECTUL...ar fi o trupa abordand repertoriu de jazz,standards si coveruri. OK pare simplu dar eu ma gandesc sa avem originalitate si mai ales sa facem ceva ce se poate "vinde";)

Am o multime de idei si aranjamente..repertoriul ar contine..

1.Evergreenu-ri si jazz standards( Sinatra, Buble, Connick Jr., Tom Jones, etc.)

2.Soul,Funk,Rock,Pop - aici intra versatilitatea ( Stevie Wonder, Motown, Deep Purple, Maroon 5,etc)

3.COVERURI cu amprenta noastra (marketing si proiectul in sine)...exemple:

Piese de rock in smooth jazz.

Piese romanesti in bossa-nova.

Piese moderne in swing jazz.

Fomatul trupei ar fi un quartet iar in eventualitatea succesului..:D sky's the limit:D

Eu (voce)

Pianist-Clape

Bas

Tobe-Percutie

OK...admit nu e chiar atat de simplu..primul pas este sa gasesti persoanele potrivite...al doilea pas chiar dificil..dar..

Apreciez efortul in a citi aceste randuri..

Sper sa ne auzim!


updated by @robert-cazacu: 26 Nov 2014 15:43:56
LEONARD ION TICU
LEONARD ION TICU
@leonard-ion-ticu
11 years ago
9 posts

Salutare.Stimate domn suna interesant ideea dvs pentru acest proiect.Sincer mi-ar surade.Dar nu vad cum am putea colabora.Aveti de gand sa reveniti in Romania??Sau...ma rog.Oricum ID meu de Skype este :bigleopiano.Sper sa putem discuta in curand.Leonard.

emil ,,bade''
emil ,,bade''
@emil-bade
11 years ago
6 posts

salut, sunt interesat de acest proiect ,daca pot ajuta cu mare placere,mai multe detalii pe privat.

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
About Muzicieni si Trupe
Location
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recently Rated:
stats