Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

Salut , caut vocalist

Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
11 years ago
6 posts

Salut ,

Caut un vocalist pe stilul Progressive metal in Bucuresti .

dupa cum am spus mai sus proiectul pe care doresc sa il pun pe picioare este bazat pe stilul progressive , cu influente de toate genurile , de la muzica orientala pana la alternativ . Am nevoie de un vocalist care sa fie open-minded, ar fi ideal sa aiba si un ambitus vocal cat mai larg. Sunt deschis la orce fel de voce , atata timp cat este gandita . Incercam sa tinem un nivel de intelegere , poate chiar prietenie in proiect , asa ca asteptam cu bratele deschise un nou membru . Directia in care vreau sa duc proiectul este pe stilul trupei Tool , Periphery , Red Seas Fire . Componenta proiectului este formata dintr-un vocalist un bassist un chitarist si un baterist . Am nevoie cat mai repede de un om deoarece avem planuri mari . Avem experienta de scena , precum si experienta de studio .

Am atasat si o melodie pentru ca sa fiu mai exact .

http://www.youtube.com/watch?v=EDlC7oG_2W4

A stept raspuns aici , sau pe facebook : Matei Vasilache , sau pe mail : matei.vasilache1@gmail.com

O zi/seara buna !


updated by @matei-vasilache: 26 Nov 2014 15:44:05
Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
11 years ago
6 posts

Up!

Serban Rares
Serban Rares
@serban-rares
11 years ago
3 posts

Salut am vazut anuntul tau si sunt interesat de acest proiect.Am mai participat si in trecut la 2 proiecte,care nu au mai avut posibilitatea de continuitate din pacate.Sunt cunoscator al genului fan Roseta,Pelican,Deftones,whitewalls,pe acest gen,in trecut am optat pentru muzica in genul Lamb of God,Pantera etc.As fi foarte incantat sa particip la acest proiect dat fiind faptul ca am stat pe bara mai bine de un an ,in care am vazut multe trupe underground care incearca sa faca ceva peste puterile lor.Ca si caracter sunt destul de maleabil si cunosc munca in echipa,astept un raspuns mai ales ca doresc si pe vara sa raman in Bucuresti,iar acest lucru ma va motiva si mai mult.

Serban Rares
Serban Rares
@serban-rares
11 years ago
3 posts


Serban Rares a spus :

Salut am vazut anuntul tau si sunt interesat de acest proiect.Am mai participat si in trecut la 2 proiecte,care nu au mai avut posibilitatea de continuitate din pacate.Sunt cunoscator al genului fan Roseta,Pelican,Deftones,whitewalls,pe acest gen,in trecut am optat pentru muzica in genul Lamb of God,Pantera etc.As fi foarte incantat sa particip la acest proiect dat fiind faptul ca am stat pe bara mai bine de un an ,in care am vazut multe trupe underground care incearca sa faca ceva peste puterile lor.Ca si caracter sunt destul de maleabil si cunosc munca in echipa,astept un raspuns mai ales ca doresc si pe vara sa raman in Bucuresti,iar acest lucru ma va motiva si mai mult.

Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
11 years ago
6 posts

Super, am sa te rog sa imi trimiti un email cu numarul tau sa putem vorbii mai clar !

Serban Rares a spus :

Salut am vazut anuntul tau si sunt interesat de acest proiect.Am mai participat si in trecut la 2 proiecte,care nu au mai avut posibilitatea de continuitate din pacate.Sunt cunoscator al genului fan Roseta,Pelican,Deftones,whitewalls,pe acest gen,in trecut am optat pentru muzica in genul Lamb of God,Pantera etc.As fi foarte incantat sa particip la acest proiect dat fiind faptul ca am stat pe bara mai bine de un an ,in care am vazut multe trupe underground care incearca sa faca ceva peste puterile lor.Ca si caracter sunt destul de maleabil si cunosc munca in echipa,astept un raspuns mai ales ca doresc si pe vara sa raman in Bucuresti,iar acest lucru ma va motiva si mai mult.

Serban Rares
Serban Rares
@serban-rares
11 years ago
3 posts

am lasat nr meu de telefon pe facebook pe chat :P

CIRNU TASI
CIRNU TASI
@cirnu-tasi
11 years ago
4 posts

Buna, sunt Tasi, as fi interesata sa colaboram. nu am un demo acum insa daca vrei poti intra pe you tube si poti asculta ultima melodie in care am cantat.. astept un raspuns aici.

Aleris feat Tasia - Never walk alone (Original Mix)

Gabriel Cipera2
Gabriel Cipera2
@gabriel-cipera2
11 years ago
1 posts

salut sunt gabi as fi interesat si eu despre cele spuse de tine daca doresti ma poti cintacta la numarul de telefon 0761917141 multumesc

Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
11 years ago
6 posts

Buna te rog sa imi trimiti un mail cu un numar de telefon sa putem discuta . Merci !

CIRNU TASI a spus :

Buna, sunt Tasi, as fi interesata sa colaboram. nu am un demo acum insa daca vrei poti intra pe you tube si poti asculta ultima melodie in care am cantat.. astept un raspuns aici.

Aleris feat Tasia - Never walk alone (Original Mix)

Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
11 years ago
6 posts

up

Matei Vasilache
Matei Vasilache
@matei-vasilache
10 years ago
6 posts

Anuntul numai este valabil , se poate inchide , multumesc !

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas