Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

CLUJ: Caut membri pentru psychedelic progressive rock band

Radu Ciobre
Radu Ciobre
@radu-ciobre
11 years ago
4 posts

Salut!
Bassist din Cluj, cu trei ani experienta de cantat pe bass, caut trei oameni pentru infiintarea unei formatii de rock psychedelic. Este nevoie de: tobe, clapa, ghitara solo.
Rog pe cei interesati sa aiba in vedere urmatoarele aspecte: - cant din pasiune si nu urmaresc castiguri materiale, desi nu ma deranjeaza sa fiu recompensat pentru prestatia efectuata in cadrul unui concert - timpul alocat pentru repetitii poate fi o data sau maxim de doua ori pe saptamana - doresc sa colaborez cu oameni cu adevarat determinati, care sa se implice activ in procesul de creatie, din pura pasiune si fara a fi nevoie sa ii imping de la spate - colegii sa aiba instrumente de calitate decenta si un minim de experienta pe instrumentul din dotare - factorul ''psychedelic'' este unul important, adica membri trupei trebuie sa simta si sa traiasca starea imprimata de cursul piesei - ma intereseaza o colaborare de durata; nu sunt interesat de variante scurt-metraj; nu am nevoie de colegi care intarzie frecvent, uita sa vina la repetitii, gasec ceva mai bun de facut, etc... - nu ma intereseaza teribilisme gen: solo-uri interminabile, un milion de note din care nu se distinge nici macar una, tonuri ultra agresive doar de dragul de a suna dark, etc...
Mai jos aveti influente pentru a va putea da seama cam unde vreau sa ajung cu stilul abordat (ma intereseaza cate ceva din fiecare):

Pink Floyd - Echoes Part 1 (Live At Pompeii) [HD & Remastered Version]

Pink Floyd - Careful With That Axe, Eugene live Performance 1972 HD.

The :Egocentrics - Love, Fear, Choices and Astronauts (Full Album)


Mai jos aveti o idee facuta de mine pe bass:
https://www.dropbox.com/s/l80qj6dh8d...06.05.2013.MP3
Contact: 0745.358.482 - Radu ciobre@yahoo.com
Am incarcat piesa si pe un alt site. Poate merge mai usor...
https://soundcloud.com/ciobre-radu/p...adu-bass-06-05

Pana in acest moment m-am intalnit cu Marian (chitara).
Mai este nevoie de tobe si clape. Daca sunt si alti chitaristi interesati astept sa fiu contactat.... sunt deschis la propuneri.
Atasez inca o idee facuta de mine recent pe bass. Este doar o improvizatie, fara metronom, fara nimic fixat.... ideea este cea care conteaza (greseli incluse). Am intrat cu bass-ul direct in recorder, inregistrarea fiind facuta fara amplificare (la rece).
https://www.dropbox.com/s/htkhrgw7unu8yxy/25%20mai%202013%20-%20Radu%20Fender%20-%20Psychedelic%20II.MP3


updated by @radu-ciobre: 26 Nov 2014 15:44:10
Andrei Popescu
Andrei Popescu
@andrei-popescu
11 years ago
4 posts

Salut,

Ma cheama Andrei si sunt chitarist. Cant la chitara de aprox 6 ani cu pauze.

Am mai avut trupa inainte da nu ceva foarte serios. M-ar interesa o trupa in Cluj.

Ma poti contacta pe e-mail sau imi raspunzi cu un mesaj aici.

Radu Ciobre
Radu Ciobre
@radu-ciobre
10 years ago
4 posts

Scuza-ma, Andrei!

Doar acum am vazut postarea ta pe acest forum.

Nu stiu daca mai esti interesat, dar anuntul nu mai este valabil, iar pe aceasta cale rog moderatorii sa il stearga.

Multumesc.

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas