Welcome Guest! | login
RO US ES

Trupa din Bucuresti cauta voce

Bogdan_3
Bogdan_3
@bogdan-3
10 years ago
3 posts

Salut,

Suntem o trupa formata din 3 baieti ( IT-isti de meserie ), chitara, bass si tobe. Cautam o voce masculina sau feminina care sa completeze formatia.

Despre noi:

1) Suntem toti din Bucuresti. Repetam saptamanal intr-o sala inchiriata din zona timpuri noi.

2) Cantam impreuna de multa vreme, stilul abordatat pana acum ( in lipsa unui vocal ) a fost blues rock / rock n roll / funk rock / grunge / alternativ. Momentan marjoritare sunt cover-urile dar avem multe idei de piese. Nu suntem fixati pe un gen / stil anume, ne putem modifica / plia pe preferintele viitorului vocal intr-o oarecare masura, conteaza stabilirea unei conexiuni muzicale. Ca si repere de formatii ce ne influenteaza / le admiram: Jimi Hendrix, ZZ Top, Led Zeppelin, Queen, Thin Lizzy, Free, Ac/Dc, Blur, SoundGarden, Rage against the machine, Timpuri Noi, Red Hot Chilli Peppers, Blur, Foo Fighters, Green Day, Prince, Beatles, Anouk ... etc etc

3) Nu traim din muzica, facem asta din placere ca si hobby.

4) Toti avem in jur de 30 de ani dar asta nu ar trebui sa descurajeze pe cei tineri sa aplice.

Ce cautam:

1) O persoana talentata

2) O persoana ce canta din placere

3) O persoana ce stapaneste limba engleza

4) O persoana serioasa

Pentru detalii, dati un mesaj privat.

Bogdan


updated by @bogdan-3: 26 Nov 2014 15:40:11
Popescu Denisa
Popescu Denisa
@popescu-denisa
10 years ago
9 posts

buna Bogdan,

Sunt interesata de o colaborare profesionala in domeniu. Momentan nu sunt legata contractual de vreun job.

Spune-mi te rog la partea de chirie ce costuri implina intrucat eu neavand job ma intereseaza si acest aspect.

Pentru detalii ma poti contacta si pe email personal: denisa_vilculescu@yahoo.com.

Daca doresti sa asculti vocea mea, gasesti video pe pagina personala de pe acest site.

Multumesc!

Denisa Popescu

Oana Alina
Oana Alina
@oana-alina
10 years ago
1 posts

Buna. Nu am experienta in acest domeniu ( in afara de orele de cor din generala:D ), dar mi-ar placea o sansa tocmai pentru ca muzica e si pentru mine un hobby. Am 27 ani si sunt de meserie arhitect. Urmeaza sa ma mut in curand in zona Timpuri Noi ceea ce ar fi perfect pentru repetitii. Astept raspuns. O seara frumoasa !

Andreea Constandache
Andreea Constandache
@andreea-constandache
10 years ago
1 posts

Buna baieti,

Si mie imi face placere sa cant, o fac de fiecare data cand am ocazia si as fi incantata sa va cunosc!

Multumesc!

Andreea

Bogdan_3
Bogdan_3
@bogdan-3
10 years ago
3 posts

Salut,

Pozitia a fost ocupata !

Multumesc pentru interesul acordat.

Au raspuns mult mai multe persoane decat m-as fi asteptat. Imi cer scuze fata de persoanele ce inca nu au primit un raspuns. Au fost prea multi care au raspuns la acest anunt intr-un timp foarte scurt ...

Multumesc,

Bogdan

pavliuc veaceslav
pavliuc veaceslav
@pavliuc-veaceslav
10 years ago
2 posts

Salutare , am 24 de ani (baiat ) stau in pitesti sunt din Basarabia

sunt solist vocal genuri ( usoara , pop , rock , si populara daca e cazul )

nu ma laud dar sunt apreciat pe unde cant ,

imi place mult sa interpretez melodii gen rock cu timbrul vocal stil Kempes

ca limbi straine cunosc Italiana la perfectie , nu am cunostinte de Engleza si nu am cantat nici o data in engleza dar cred

ca se poate rezolva incet incet pe parcurs .

Caut trupa pentru proiect muzical in limba Romana de preferinta gen ( Pop - Rock )

sunati-ma si discutam 0746921498 Slavic

Elena Laura Nicolae
Elena Laura Nicolae
@elena-laura-nicolae
10 years ago
7 posts

Am terminat liceul de muzica compartimentul muzica clasica,si facultatea asemenea,am lucrat ca artist liric in filarmonica 3 ani si imi doresc sa colaborez cu oameni dornici de a munci cot la cot pentru proiecte indraznete

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
About Muzicieni si Trupe
Location
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recently Rated:
stats