Welcome Guest! | login
RO US ES

Vand clapa Yamaha Motif XS6

emanuel.suceu
emanuel.suceu
@emanuelsuceu
13 years ago
2 posts

Vand clapa Yamaha Motif XS6 .

Clapa este impecabila, pentru cei care nu stiu despre ce e vorba recomand CLIPUL ACESTA. Pentru a vedea orientativ cat ar costa placa nou poti da clic aici: Yamaha MOTIF XS6 - Sintetizator

Cumparatorul primeste bonus modulul mlan16e2, care permite conectarea la un PC prin firewire. In felul acesta clapa poate fi utilizata ca si placa de sunet cu prestatii superioare. Un avantaj major al modulului e faptul ca, folosind un DAW (gen Cubase), in momentul inregistrarii se trimite direct informatia audio din clapa (nu doar midi) la o calitate exceptionala. La clapa se pot conecta simultan doua audio input-uri (gen un microfon si o chitara), inregistrarea vocii si a unui intrument avand aceleasi caracteristici calitative superioare. Modulul permite si conectarea simultana a mai multor dispozitive audio Yamaha. Pentru detalii tehnice urmati link-ul acesta: Yamaha Mlan16e2 iar pentru informatii legate de pret dati click AICI.

Clapa se poate conecta la PC prin USB, MIDI si firewire.

Am adaugat doua placute de 256Mb de ram, deci sunt disponibili 512Mb pentru sampling, pentru a incarca voci suplimentare, sau pentru a reproduce diferite fisiere audio, de asemenea raman bonus pentru cumparator.

Pachetul complet contine deci:

- clapa Yamaha Motif XS6,
- modulul mlan16e2 (bonus)
- 512Mb de ram instalati (bonus)
- DVD cu instructiuni video de folosire,
- DVD cu Cubase 4 AE,
- cablul de alimentare.
- o cutie pentru transport si depozitare (nu e cutia originala)

Pretul e de 7000 RON. Nu o trimit prin posta sau curier, prefer sa o vand in Bucuresti. Inainte de tranzactionare se face o proba la mine pentru linistea sufletelor.

Schimb doar cu Yamaha Tyros 4, cu diferenta din partea mea.

Pentru contact imi puteti trimite mesaj aici. Un ID de mess pentru contact rapid: emysi@yahoo.fr si telefonul 0724213748

Voi reveni cu fotografii ale clapei.


updated by @emanuelsuceu: 26 Nov 2014 15:48:22
Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
About Muzicieni si Trupe
Location
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recently Rated:
stats