Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

Intrebare

RD Music
RD Music
@rd-music
12 years ago
11 posts

Care este cel mai bun microfon pt un solist ?Aud tot felul de pareri....


updated by @rd-music: 26 Nov 2014 15:47:32
Roxana Olsanschi
Roxana Olsanschi
@roxana-olsanschi
12 years ago
12 posts

Cel mai bun microfon pt un solist este acela pe care vocea TA suna cel mai bine.Nu neaparat Shure SM58 sau altul la fel de cunoscut.Am avut ocazia sa cant pe un Beta si pt vocea mea-sunt alto- suna mai bine pt ca nu ``taia`` din grave cum face de multe ori Shure SM 58.

Si eu una cant pe un Shure CU FIR!!! Nu e vb de bani dar calitatea microfoanelor cu fir este mult mai buna decat a celor fara fir.E drept ca esti cumva ``ingradita`` dpdv a miscarii dar calitatea sunetului vocal este F buna.

Suciu Francesca
Suciu Francesca
@suciu-francesca
12 years ago
1 posts

Eu am un EV(electrovoice),RE 410 wireless.M-am indragostit de el cantand undeva unde era asigurata si statie si microfon......si nu l-as da pe nici un SM din lume.Dar poate ca e bun pt vocea mea.

Trebuie sa incerci mai multe inainte de a-ti cumpara.Eu am avut si shure SM 58 wirelees si l-am vandut pt a-l achizitiona pe acesta!Nu se compara.....sigur si pretul e pe masura ,dar merita!

Succes!

P.S. Si shure Beta este o varianta buna,dar numai beta!

Lazariuc Laurentiu Gabriel
Lazariuc Laurentiu Gabriel
@lazariuc-laurentiu-gabriel
12 years ago
5 posts

shure sm 58 de la mama lui nu de pe vapor......

fieraru milica
fieraru milica
@fieraru-milica
12 years ago
7 posts

Buna Raluca!Eu pot sa-ti spun ca am cantat pe Shure 565 si sm 58 generatia aia de aur multi ani dar fara sa vreau am incercat (cand mai era deschis Yamaha) un akg fara fir si am bagat mana in buzunar si am dat pe el nu pot sa-ti spun ca ar insemna ca ma laud.Daca vrei iti dau datele sa-ti ei si tu unul dupa c il incerci pe al meu.ESTE CRIMINAL. Poti canta pe el daca esti obosita vocal cu 2-3 tonuri mai jos daca te ajuta orchestra si nu sunt fitosi.Eu sunt clapar si pot canta din ce ton vreau daca sint ragusit pana mi se incalzeste vocea.Suna-ma si daca vrei poti sa-i faci si probs cca sa vezi ca nu te mint.0764434555

MARTIN  DE NIRO
MARTIN DE NIRO
@martin-de-niro
12 years ago
21 posts

......NEUMANN KMS-5 .......Diana Krall, Cristina Aquillera........suna incomparabil ..... E calitate de studio pt, scena...

http://www.thomann.de/de/neumann_kms105.htm

elisa
@elisa
12 years ago
1 posts

corect ce spune martin si eu am un neumann si suna impecabil

chitu florin
chitu florin
@chitu-florin
11 years ago
1 posts

shure ksm 9 are brenciu banica etc.

Mihai Onila
Mihai Onila
@mihai-onila
11 years ago
3 posts

Eu spun...Sennheiser EW 135 p G3 Whireless...the best!!!

MARTIN  DE NIRO
MARTIN DE NIRO
@martin-de-niro
11 years ago
21 posts

......NEUMANN KMS-5 .......Diana Krall, Cristina Aquillera........suna incomparabil ..... E calitate de studio pt, scena...

http://www.thomann.de/de/neumann_kms105.htm

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas