Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

Trupa cauta tobosar si basist - Pitesti

Beck
Beck
@beck
9 years ago
3 posts
Cautam membri trupa - basist si tobosar. 

 

Cateva specificatii: zona in care ne aflam este Pitesti (Arges), niveul de experienta la respectivele instrumente nu trebuie sa fie extraordinar de riudicat (fiindca nici noi nu suntem experti, si mai avem multe de invatat, si deci o putem face impruna ;D). 

De asemenea, nu conteaza sexul, deci daca am gasi si o fata, am fi mai mult decat bucurosi sa o primim.

 

Acum cateva detalii despre noi:

Salutare, numele meu este Beck. Arta este pasiunea mea. Ador muzica, ascult zilnic, si nu adorm fara. Cant la chitara de un an si ~6 luni la chitara, si am rolul de rhythm guitarist + frontman (vocalist, lider). Colegul, Bogdan (Bob), s-a apucat cu putin inaintea mea de chitara (la naibaaaaaaaaa!! xD), el are rolul de lead guitarist.

 

Sincer, nu suntem genul de oameni care le place sa judece alti oameni, mai ales la prima vedere. Si... suntem si putin amuzanti cateodata, sau cel putin asa am fost mintiti. Deci hai, cu incredere ;D

 

Cam acestia ar fi factorii de luat in considerare. 

Pentru RESTUL detaliilor (despre trupa, ideea trupei, scopul trupei, etc.; si mai ales despre noi), va rugam, nu ezitati nici o clipa sa ma contactati pe Facebook ( https://www.facebook.com/Axell.Brooks), Twitter ( https://twitter.com/Axell_Beck), sau la email Axell.Brooks@gmail.com si discutam oricand.

 

Have a great day!

updated by @beck: 23 Jan 2020 19:05:24
Beck
Beck
@beck
9 years ago
3 posts

Salutare!

 

M-am gandit sa mai dau cateva detalii, eventual sa mai atrag atentia altora  q5

 

Gen muzical: raspunsul scurt Metal.

Acum un raspuns putin ma elaborat :)) Un fel de Alternative Metal / Post-Grunge, puternice influente Thrash Metal.

 

Nu nu avem sala de repetitii, fiindca suntem doar 2 insi deocamdata.

 

Cred ca o idee mai buna ar fi sa dau cateva exemple de trupe care ne plac si ne inspira, nu? :D De aici se pot trage concluzii legate de stilul care va fi abordat. ;)

 

Ei bine: Alice In Chains (stilul lui Jerry Cantrell este superb, parerea mea), Alter Bridge (Mark Tremonti este o bestieeeee), The Big 4 (Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth), clar Tony Iommi (Black Sabbath, dar in special cele doua albume solo ale sale)  :rock:

 

Cam atat imi trece prin cap deocamdata. :))

Salutare!

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas